Kuidas valida tehases valmistatud moodulmaja?


Seekordses blogipostituses räägime sellest, kuidas teha valikuid tehases valmistatud väike- ja moodulmajade vahel ja mille poolest eristub Aatomik tehasemaja teistest samalaadsetest väikemajadest Eesti turul. Üritades asetada ennast tehases valmistatud moodulmaja ostja rolli saame aru, et inimesel kelle jaoks ei ole maja või suvila ost igapäevane tegevus, on valiku tegemine küllaltki raske. Toome välja olulisemad punktid mida jälgida, kui on vaja teha valikuid erinevate tootjate ja erinevate maja mudelite vahel ja kuidas kujuneb välja tehases valmistatud moodulmajade hind.

Konstruktsioon

Aatomik moodulmaja on eriline selle poolest, et see on praegu ainuke (Eestis) seeriatootmises olev teisaldatav väikemaja mille konstruktsiooonis kasutatakse Eesti turul uut ja innovatiivset materjali nimega CLT.
Loe palun lisa:   VAATA  SIIA

Selle materjali/konstruktsiooni eripäraks on ideaalne õhutihedus, mis välistab igasuguse läbipuhumise ja soojalekked. Sarnast näitajat on keeruline saavutada enamuse Eestis toodetavate puitsõrestik majade puhul, kus kasutatakse vana klasssikalist puitkonstruktsiooni (puitsõrestik + soojustuseks vill + aurutõkkeks kile), kus võivad tekkida praod ning rebendid aurutõkkekiles ja mille tagajärjeks on niiskuse tungimine konstruktsioonidesse ja sealt edasi hallituse tekkimise oht ning soojapidavuse vähenemine.

CLT  tuleb lähiaastatel paljudes ehitussektorites
asendama betooni.
CLT saab olema 21 sajandi betoon!

CLT ristkihtpuit

Puitu ei pea me peitma, katma küproki ega tapeediga. Me saame kasutada seda eksterjööris, konstruktsioonides ja interjööris. Maja skeletti ei ole enam häbi näidata. Arhitektuuriline lahendus ei lõpe maja seinaga, vaid on ühenduses ruumi sisemise disaini ja loogikaga.

Loe palun lisa. VAATA SIIA:

Suurepärane sisekliima

Aatomik moodulmaja kasutab soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi  Titon HRV 1.35
Loe palun lisa:  VAATA SIIA
Soojustagastava vent-süsteemiga tagatav energiatõhusus ja hea sisekliima ei ole saavutatav  üldlevinud  värskeõhuklappidega. Mis mõtet on kasutada kvaliteetseid aknaid, uksi ja õhutihedat konstruktsiooni, kui me laseme majja tehtud aukude kaudu ikkagi külma välisõhu tuppa?

Soojus

Aatomik moodulmajas kasutatav infrapuna põrandaküte tagab ühtlase soojusreziimi igal aastaajal ja on juhitav üle mobiilirakenduse. See võimaldab ka majast ära olles, hoida talvel optimaalset soojust ja vältida torude külmumist. Samuti ei muutu infrapuna põrandakütet kasutades põrand ebameeldivalt kuumaks nagu tavapärase põrandakütte puhul ja ta ei kuivata õhku!

Õhksoojuspumba kasutamisel talvel on suhteline niiskus (RH) toas alla 20% (iseenda kogemus, mõõdetud). See on ilmselgelt liiga madal ja toob inimese tervisele kaasa igasuguseid vaevusi. Olles testinud infrapunakütet Aatomik majas, on  talvisel kütteperioodil niiskusnäit RH 36-40% Normaalseks niiskuse näiduks siseruumides peetakse 40-60% RH (relative humidity)

Aatomik moodulmaja on tänu oma konstruktsioonile (CLT + PIR soojustusplaat) nii õhu- ja soojapidav, et sellest lähtuvalt on infrapuna küttearve võrreldav õhksoojuspumba omaga, plusspoolele jääb aga normaalne õhuniiskus toas.

Õhksoojuspumba miinusteks on müra (eriti öösel), kütteperioodil õhuniiskuse langemine alla mõõdetavuse piiri, tolmu ringikeerutamine toas ja vähene küttevõimsus välistemperatuuril alla – 15 C. Õhksoojuspumba pluss on see, et teda saab kasutada suvel konditsioneerina. Õhksoojuspump lisavarustusena on igati omal kohal. Seetõttu on Aatomik moodulmajal ette nähtud ka võimalus selle paigaldamiseks majja.

IoT(asjade internet)

Aatomik moodulmajas on kõigis vajalikes kohtades olemas CAT6 kaabeldus, mis võimaldab kasutada IoT (asjade interneti) lahendusi – valvekaamerad sees ja väljas, TV, internet, andurid, mobiililt juhitavad seadmed. Olulised seadmed on alati mõttekas ühendada netti läbi kaabli ja mitte üle wifi. Ise kasutame oma maakodus väliruuteriks võimsamat seadet “Termos” Julgeme soovitada! Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Vaikus

Kõik seadmed majas on valitud nii, et nad ei sahise, mürise, urise ega unda. Maja masiivpuidust konstruktsioon tagab hea helipidavuse. Aatomik moodulmaja on mõeldud elamiseks ja puhkamiseks ning seetõttu peab seal saama segamatult välja magada, mediteerida ja mõelda.

Kvaliteetsed, kohalikku kliimasse sobivad materjalid.

Suureks küsimärgiks meie ehituskultuuris on kipsplaat. Eriliseks probleemiks on see majatehastele, kes toodavad elementmaju valmiselementidest. Elemendid viiakse ehitusplatsile ja monteeritakse seal kokku. Kuid teades meie kliimat, kus on võimatu ennustada/arvesse võtta ilmamaolusid, siis teekonnal tehas – ehitusobjekt,  saavad valmiselemendid tihti veest/niiskusest kannatada ja tulemuseks on hallitusprobleemid juba valminud elementmajas.

Aatomik moodulmaja ei kasuta
oma konstruktsioonides
ja viimistluses
kipsplaati!

Kipsplaat ei ole pidevalt niiskemaks muutuvates kliimaoludes meie laiuskraadidel enam usaldusväärne materjal!
(allikas: Tampere Ülikooli uuring, prof. Juha Vinha). Kipsplaadi kohta tehtud uurimus, mis on avaldatud Postimehes:
Kipsplaat – ehitistes levivad niiskuse mõjul ohtlikud mürgihallitused”
Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Siseviimistlus.

Aatomik moodulmaja siseviimistlusmaterjalidena kasutatakse täispuitparketti, OSMO naturaalõlisid ja vannitoas klaasmosaiik plaate, mis on kerged ja õhukesed, lihtsasti hooldatavad ja vastupidavad.

Väikese ruumi
nutikas kasutamine.

Aatomik maja sisedisain on inspireeritud parimatest arhitektuursetest lahendustest ning teostunud läbi loojate isiklike katsetuste ja kogemuste. Tulemus on läbimõeldud ja funktsionaalne, mis kasutab nutikalt ära iga ruutsentimeetri,  loob lihtsa ja unikaalse ruumi, mida on mugav kasutada erinevateks tegevusteks.

Keskendumine.

Iga ehitatud maja muutub kordustes paremaks ja kvaliteetsemaks. See ongi põhjus, miks Aatomik ei armasta erilahendusi, mille puhul tuleb taas iga detailiga alustada nullist – iga uus sõlm, ümberpaigutatud sein või aken, loob uued võimalused eksimusteks või ebatäpsusteks. Teema laienduseks palun loe lisaks meie blogipostitusest
„Osta moodulmaja, nagu autot?“
Iga sõlm ja iga lahendus peab olema võimalikult “pommikindel”. Kui te kasutate Aatomikku rendimajana ja teil on kliendid, kes maksavad oma puhkuse eest olenevalt hooajast näiteks
130-150-200 € ööpäevas.
Loe palun lisa: VAATA SIIA  ja SIIA.

Ja kui siis peaks midagi juhtuma näiteks elektri, kütte või veesüsteemiga…Kallis ja keeruline on sel juhul  saada sinna kiiresti  meistrimeest, kes probleemi lahendaks…

Paberimajandus.

Aatomik majal on kõik joonised ja dokumendid hinnas. Mõõdistused tehtud. Ei lisandu projekti tasu!
Kui kliendil on maatükk olemas ja see ei asu detailplaneeringu alal või mõnel muul kitsendustega territooriumil, siis pole vaja teha midagi muud, kui et:

  • esitada ehitisregistrile ehitisteatis
  • Aatomiku paigalduse järgselt tellida elektriaudit
  • esitada omavalitsusele kasutusteatis (mis asendab kasutusluba kuni 60 m2 ja 4,5 m kõrgete ehitiste korral)
  • kõikides nendes küsimustes oleme alati saadaval ja abiks Aatomik moodulmaja ostjatele!

Transport ja teisaldatavus.

Aatomik moodumaja ehitades oleme silmas pidanud maja võimalikult suurt  jäikust (mille tagab CLT konstruktsioon) ja samas üritame moodulmaja hoida nii kerge kui võimalik, et teha maja transport ja paigaldus võimalikult probleemivabaks.

Aatomik moodulmaja on standard lahenduses asetatav kruvi- või plokkvundamendile. Aatomik ei vaja kallist ja keerulist vundamenti. Seetõttu on Aatomik tehasemaja võimalik ka lihtsalt teise kohta teisaldada, kui selleks peaks tarvidust olema. Aitame Teid kõikides transporti ja paigaldust puudutavates küsimustes!

Hind.

Kui võrrelda väikeste, teisaldatavate, CLT moodulmajade võtmed kätte hindu erinevate tootjate vahel, jääb hinnaklass kõigil vähegi omavahel võrreldavatel toodetel/majadel  55-70 000 € juurde. Erinevused tulevad mängu materjalides, disainis, varutustasemetes  jne. Kehtivate Aatomik majade S20 (suurem mudel) ja V20 (väiksem mudel) hinnakirja saamiseks täitke palun kontaktivorm.

Paljud on küsinud, miks me ei avalda oma hindu “esilehel”. Siin on mõned argumendid. Esiteks soovime me oma potensiaalsete klientide ja muidu huvilistega lähemalt tuttavaks saada, mõista paremini nende vajadusi ja ootusi ning saada tagasisidet.  Toota kvaliteetset lisamaterjali blogipostituste  näol ja jagada seda olemasolevate ja tulevaste klientidega. Ja seda kõike selleks, et pakkuda maksimaalselt kasulikku informatsiooni oma klientidele, et nad saaksid teha paremaid otsuseid. Seetõttu palume kõigil, kes vähegi tunnevad huvi meie Aatomik väikemaja tegemiste ja Aatomik moodulmaja võtmed kätte hinna kohta, täita kontaktivorm oma mailiaadressiga ja saata see meile.

Palume mitte lasta ennast eksitada reklaamidel, kus esitletakse maju hinnaga alates 15900 €  või  8900 €.  See ei ole maja hind, vaid heal juhul seina ja katusematerjali hind… Puitmajaliidu poolt kirjutatud ülevaatlik artikkel sellel teemal.
Loe palun lisa:
 VAATA SIIA

Palun lugege ka meie teisi postitusi nii Facebookis kui ka Atomiku kodulehel, milles räägime rahast ja hindadest, mis puudutavad  CLT moodulmaju, nende ostu ja väljarentimist. Ja kui on lisaküsimusi, andke julgelt sellest teada!

PS

Erakorraline olukord 30. aprill 2021.a.

Viimased arengud ehitusmaterjaliturul on ärevust tekitavad. Näeme järgmisi pealkirju meedias ja ka koostööpartnerid kinnitavad:

Puitmaterjali pöörane hinnatõus!

Kasvav nõudlus puitmaterjalide järele on jõudnud ka Eesti ehituspoodidesse.

Tarneajad pikenevad, kogu sortimenti pole saada ja hinnad tõusevad päevadega, kinnitavad ehituspoodide esindajad.

„Sellist hinnatõusu ja probleeme materjalide saadavusega ei mäleta keegi, keda tean,“ rääkis Puumarketi ostudirektor Raul Kadaru. Ka Ehituskaup24 e-poe juhataja Raul Reinson kinnitab, et oma 14-aastase ehitusmaterjalide turul tegutsemise aja jooksul ta sellist olukorda ei mäleta. „Kriisi ajal kadusid ostjad ära, buumi ajal oli ostmine suur, aga olukorda, kus nädala algul räägitud hinnad nädala lõpul ei kehti, pole varem küll olnud,“ räägib Reinson. (allikas: metsamajandusuudised.ee)
Loodame siiski, et olukord ehitusmaterjali turul normaliseerub ja naaseme tagasi tavapärasesse olukorda. Tõsi, viimased arengud ja otsused kliimaneutraalsuse tagamiseks nii Euroopa Liidus kui ka USA-s soodustavad jätkuvat hinnasurvet puidule ja puidust toodetele tervikuna.

Ja lõpetuseks:

Me ei tee kompromisse materjalide valikus.
Me ehitame iga maja, nagu ehitaksime iseendale.
Kvaliteetne ja mõtestatud töö koos kaasaegsete ja kvaliteetsete materjaldega tagab hea tulemuse.

Kui tunned siiski, et seda kõike on liiga palju ja liiga keeruline… Ära muretse! Inimestele, kes tegelevad nende küsimustega igapäevaselt, pole see probleem.
Me ei jäta oma kliente üksi oma muredega. Aitame nõu ja jõuga kõiges, mis puudutab krundi ettevalmistust, väikemaja paigaldust, vett, elektrit, kanalisatsiooni.
Pakume ka projektijuhtimisteenust.

Hinnakiri

Kuidas valida tehases valmistatud moodulmaja?


Seekordses blogipostituses räägime sellest, kuidas teha valikuid tehases valmistatud väike- ja moodulmajade vahel  ja mille poolest eristub Aatomik moodulmaja teistest samalaadsetest väikemajadest Eesti turul.

Üritades asetada ennast tehases valmistatud moodulmaja ostja rolli saame aru, et inimesel kelle jaoks ei ole maja või suvila ost igapäevane tegevus, on valiku tegemine raske.  

Toome välja olulisemad punktid mida jälgida,  kui on vaja teha valikuid erinevate tootjate ja erinevate maja mudelite vahel ja kuidas kujuneb välja tehases valmistatud moodulmajade hind.

Konstruktsioon

Aatomik moodulmaja on eriline selle poolest, et see on praegu ainuke (Eestis) seeriatootmises olev teisaldatav väikemaja mille konstruktsiooonis kasutatakse Eesti turul uut ja innovatiivset materjali nimega CLT.

Loe palun lisa:   VAATA  SIIA

Selle materjali/konstruktsiooni eripäraks on ideaalne õhutihedus, mis välistab igasuguse läbipuhumise ja soojalekked. Sarnast näitajat on keeruline saavutada enamuse Eestis toodetavate puitsõrestik majade puhul, kus kasutatakse vana klasssikalist puitkonstruktsiooni (puitsõrestik + soojustuseks vill + aurutõkkeks kile), võivad tekkida praod ning rebendid aurutõkkekiles ning mille tagajärjeks on niiskuse tungimine konstruktsioonidesse ja sealt edasi hallituse tekkimise oht ning soojapidavuse vähenemine.

CLT (Ristkihtpuit)
saab olema
21 sajandi betoon!

CLT ristkihtpuit

Suurepärane sisekliima

Aatomik moodulmaja kasutab soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi.
Loe palun lisa:  VAATA SIIA
Soojustagastava vent-süsteemiga tagatav energiatõhusus ja hea sisekliima ei ole saavutatav  üldlevinud  värskeõhuklappidega. Mis mõtet on kasutada kvaliteetseid aknaid, uksi ja õhutihedat konstruktsiooni, kui me laseme majja tehtud aukude kaudu ikkagi külma välisõhu tuppa?

Soojus

Aatomik moodulmajas kasutatav infrapuna põrandaküte tagab ühtlase soojusreziimi igal aastaajal ja on juhitav üle mobiilirakenduse. See võimaldab ka majast ära olles, hoida talvel optimaalset soojust ja vältida torude külmumist. Samuti ei muutu infrapuna põrandakütet kasutades põrand ebameeldivalt kuumaks nagu tavapärase põrandakütte puhul ja ta ei kuivata õhku!

Õhksoojuspumba kasutamisel talvel on suhteline niiskus (RH) toas alla 20% (iseenda kogemus, mõõdetud). See on ilmselgelt liiga madal ja toob inimese tervisele kaasa igasuguseid vaevusi. Olles testinud infrapunakütet Aatomik majas, on  talvisel kütteperioodil niiskusnäit RH 36-40% Normaalseks niiskuse näiduks siseruumides peetakse 40-60% RH (relative humidity)

Aatomik moodulmaja on tänu oma konstruktsioonile (CLT + PIR soojustusplaat) nii õhu- ja soojapidav, et sellest lähtuvalt on infrapuna küttearve võrreldav õhksoojuspumba omaga, plusspoolele jääb aga normaalne õhuniiskus toas.

Õhksoojuspumba miinusteks on müra (eriti öösel), kütteperioodil õhuniiskuse langemine alla mõõdetavuse piiri, tolmu ringikeerutamine toas ja vähene küttevõimsus välistemperatuuril alla – 15 C. Õhksoojuspumba pluss on see, et teda saab kasutada suvel konditsioneerina. Õhksoojuspump lisavarustusena on igati omal kohal. Seetõttu on Aatomik moodulmajal ette nähtud ka võimalus selle paigaldamiseks majja.

IoT(asjade internet)

Aatomik moodulmajas on kõigis vajalikes kohtades olemas CAT6 kaabeldus, mis võimaldab kasutada IoT (asjade interneti) lahendusi – valvekaamerad sees ja väljas, TV, internet, andurid, mobiililt juhitavad seadmed. Olulised seadmed on alati mõttekas ühendada netti läbi kaabli ja mitte üle wifi. Ise kasutame oma maakodus väliruuteriks võimsamat seadet “Termos” Julgeme soovitada! Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Vaikus

Kõik seadmed majas on valitud nii, et nad ei sahise, mürise, urise ega unda. Maja masiivpuidust konstruktsioon tagab hea helipidavuse. Aatomik moodulmaja on mõeldud elamiseks ja puhkamiseks ning seetõttu peab seal saama segamatult välja magada, mediteerida ja mõelda…

Kvaliteetsed, kohalikku kliimasse sobivad materjalid.

Suureks küsimärgiks meie ehituskultuuris on kipsplaat. Eriliseks probleemiks on see majatehastele, kes toodavad elementmaju valmiselementidest. Elemendid viiakse ehitusplatsile ja monteeritakse seal kokku. Kuid teades meie kliimat, kus on võimatu ennustada/arvesse võtta ilmamaolusid, siis teekonnal tehas – ehitusobjekt,  saavad valmiselemendid tihti veest/niiskusest kannatada ja tulemuseks on hallitusprobleemid juba valminud elementmajas.

Aatomik moodulmaja ei kasuta
oma konstruktsioonides
ja viimistluses
kipsplaati!

Kipsplaat ei ole pidevalt niiskemaks muutuvates kliimaoludes enam usaldusväärne (allikas: Tampere Ülikooli uuring, prof. Juha Vinha). Kipsplaadi kohta tehtud uurimus, mis on avaldatud Postimehes: “Kipsplaat – ehitistes levivad niiskuse mõjul ohtlikud mürgihallitused”
Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Siseviimistlus.

Aatomik disainmaja siseviimistlusmaterjalidena kasutatakse täispuitparketti, OSMO naturaalõlisid ja vannitoas klaasmosaiik plaate, mis on kerged ja õhukesed, lihtsasti hooldatavad ja vastupidavad.

Väikese ruumi
nutikas kasutamine.

Aatomik väikese moodulmaja sisedisain on inspireeritud parimatest arhitektuursetest lahendustest ning teostunud läbi loojate isiklike katsetuste ja kogemuste. Tulemus on läbimõeldud ja funktsionaalne, mis kasutab nutikalt ära iga ruutsentimeetri, loob lihtsa ja unikaalse ruumi, mida on mugav kasutada erinevateks tegevusteks.

Keskendumine.

Iga ehitatud moodulmaja muutub kordustes paremaks ja kvaliteetsemaks. See ongi põhjus, miks Aatomik ei armasta erilahendusi, mille puhul tuleb taas iga detailiga alustada nullist – iga uus sõlm, ümberpaigutatud sein või aken, loob uued võimalused eksimusteks või ebatäpsusteks.

Teema laienduseks palun loe lisaks meie blogipostitusest
„Osta moodulmaja, nagu autot?“
Iga sõlm ja iga lahendus peab olema võimalikult “pommikindel”. Kui te kasutate Aatomikku rendimajana ja teil on kliendid, kes maksavad oma puhkuse eest olenevalt hooajast näiteks
130-150-200 € ööpäevas.
Loe palun lisa: VAATA SIIA  ja SIIA.
Ja kui siis peaks midagi juhtuma näiteks elektri, kütte või veesüsteemiga… Kallis ja keeruline on sel juhul  saada sinna kiiresti  meistrimeest, kes probleemi lahendaks…

Paberimajandus.

Aatomik majal on kõik joonised ja dokumendid hinnas. Mõõdistused tehtud. Ei lisandu projekti tasu!
Kui kliendil on maatükk olemas ja see ei asu detailplaneeringu alal või mõnel muul kitsendustega territooriumil, siis pole vaja teha midagi muud, kui et

  • esitada ehitisregistrile ehitisteatis
  • Aatomiku paigalduse järgselt tellida elektriaudit
  • esitada omavalitsusele kasutusteatis (mis asendab kasutusluba kuni 60 m2 ja 4,5 m kõrgete ehitiste korral)
  • kõikides nendes küsimustes oleme alati saadaval ja abiks Aatomik moodulmaja ostjatele!

Transport ja teisaldatavus.

Aatomik moodumaja ehitades oleme silmas pidanud maja võimalikult suurt  jäikust (mille tagab CLT konstruktsioon) ja samas üritame moodulmaja hoida nii kerge kui võimalik, et teha maja transport ja paigaldus võimalikult probleemivabaks.

Aatomik moodulmaja on standard lahenduses asetatav kruvi- või plokkvundamendile. Aatomik ei vaja kallist ja keerulist vundamenti. Seetõttu on Aatomik maja võimalik ka lihtsalt teise kohta teisaldada, kui selleks peaks tarvidust olema. Aitame Teid kõikides transporti ja paigaldust puudutavates küsimustes!

Hind.

Kui võrrelda väikeste, teisaldatavate, CLT moodulmajade võtmed kätte hindu erinevate tootjate vahel, jääb hinnaklass kõigil vähegi omavahel võrreldavatel toodetel/majadel
praegusel hetkel (sept. 2021.a) 55-70 000 € juurde.
Erinevused tulevad mängu materjalides, disainis, varustuses, vundamendi valikus jne. Samuti on väga oluline roll valmismaja transporditavusel.

Seetõttu on Aatomik disainitud nii, et ta oleks ühelt poolt nii suur kui võimalik (transporti ja tõsteid silmas pidades) ja teisalt nii kerge , et maja transport ja paigaldus oleksid veel mõistliku hinnaga. Ühesõnaga, maja hinnapakkumisele lisaks tuleks uurida ka maja transpordi ja paigalduse hinda!

Paljud on küsinud, miks me ei avalda oma hindu “esilehel”. Siin on mõned argumendid. Esiteks soovime me oma potensiaalsete klientide ja muidu huvilistega lähemalt tuttavaks saada, mõista paremini nende vajadusi ja ootusi ning saada tagasisidet.  Toota kvaliteetset lisamaterjali blogipostituste  näol ja jagada seda olemasolevate ja tulevaste klientidega.

Ja seda kõike selleks, et pakkuda maksimaalselt kasulikku informatsiooni oma klientidele, et nad saaksid teha paremaid otsuseid. Seetõttu palume kõigil, kes vähegi tunnevad huvi meie Aatomik väikemaja tegemiste ja Aatomik moodulmaja võtmed kätte hinna kohta, täita kontaktivorm oma mailiaadressiga ja saata see meile.

Palume mitte lasta ennast eksitada reklaamidel, kus esitletakse maju hinnaga alates 15900 €  või  8900 €.  See ei ole maja hind, vaid heal juhul seina ja katusematerjali hind… Puitmajaliidu poolt kirjutatud ülevaatlik artikkel sellel teemal.
Loe palun lisa:  VAATA SIIA

PS

Erakorraline olukord 30. aprill 2021.a.

Viimased arengud ehitusmaterjaliturul on ärevust tekitavad. Näeme järgmisi pealkirju meedias ja ka koostööpartnerid kinnitavad:

Puitmaterjali pöörane hinnatõus!

Kasvav nõudlus puitmaterjalide järele on jõudnud ka Eesti ehituspoodidesse. 

Tarneajad pikenevad, kogu sortimenti pole saada ja hinnad tõusevad päevadega, kinnitavad ehituspoodide esindajad.

„Sellist hinnatõusu ja probleeme materjalide saadavusega ei mäleta keegi, keda tean,“ rääkis Puumarketi ostudirektor Raul Kadaru. Ka Ehituskaup24 e-poe juhataja Raul Reinson kinnitab, et oma 14-aastase ehitusmaterjalide turul tegutsemise aja jooksul ta sellist olukorda ei mäleta. „Kriisi ajal kadusid ostjad ära, buumi ajal oli ostmine suur, aga olukorda, kus nädala algul räägitud hinnad nädala lõpul ei kehti, pole varem küll olnud,“ räägib Reinson. (allikas: metsamajandusuudised.ee)
Loodame siiski, et olukord ehitusmaterjali turul normaliseerub ja naaseme tagasi tavapärasesse olukorda. Tõsi, viimased trendid ja otsused kliimaneutraalsuse tagamiseks nii Euroopa Liidus kui ka USA-s soodustavad jätkuvat hinnasurvet puidule ja puidust toodetele tervikuna.

Viimased arengud puitmaterjali osas seisuga 5 september 2021.a. Hea uudis. Puiduhinnad on hakanud langema USA eeskujul ka Eesti turul!

Ja lõpetuseks:

Me ei tee kompromisse materjalide valikus. Me ehitame iga maja, nagu ehitaksime iseendale.
Kvaliteetne ja mõtestatud töö koos kaasaegsete ja kvaliteetsete materjaldega tagab hea tulemuse.

Kui tunned siiski, et seda kõike on liiga palju ja liiga keeruline… Ära muretse! Inimestele, kes tegelevad nende küsimustega igapäevaselt, pole see probleem.
Me ei jäta oma kliente üksi oma muredega. Aitame nõu ja jõuga kõiges, mis puudutab krundi ettevalmistust, väikemaja paigaldust, vett, elektrit, kanalisatsiooni.
Pakume ka projektijuhtimisteenust.

Aatomik Hinnakiri
moodulmaja