väike moodulmaja
väike moodulmaja

Kuidas valida tehases valmistatud moodulmaja?
Väikese moodulmaja hind.

Seekordses blogipostituses räägime sellest, kuidas teha valikuid tehases valmistatud väike- ja moodulmajade vahel. Mille poolest eristuvad Aatomiku väikesed moodulmajad teistest samalaadsetest väikemajadest Eesti turul.

Üritades asetada ennast tehases valmistatud väikese moodulmaja ostja rolli saame aru, et inimesel kelle jaoks ei ole maja või suvila ost igapäevane tegevus, on valiku tegemine raske.  

Toome välja olulisemad punktid mida jälgida,  kui on vaja teha valikuid erinevate tootjate ja erinevate maja mudelite vahel. Samuti räägime sellest, millest koosneb tehases valmistatud väikeste moodulmajade hind.

Konstruktsioon

Aatomik moodulmaja on eriline selle poolest, et see on praegu ainuke (Eestis) seeriatootmises olev teisaldatav väikemaja, mille konstruktsiooonis kasutatakse Eesti turul uut ja innovatiivset materjali nimega CLT (ristkihtpuit). Maja monteeritakse meie Põlva tehases kokku täpselt “välja lõigatud” ristkihtpuidu (CLT) plaatidest, mille tulemuseks on väga  jäik ja tugev konstruktsioon, mis võimaldab maja ilma kadudeta transportida mida iganes kohta, mida iganes tingimustes…

CLT väikemaja

Selle materjali/konstruktsiooni eripäraks on ideaalne õhutihedus, mis välistab igasuguse läbipuhumise ja soojalekked. Seda on väga keeruline saavutada enamuse Eestis toodetavate puitsõrestik moodulmajade puhul, kus kasutatakse vana klasssikalist puitkonstruktsiooni (puitsõrestik + soojustuseks vill + aurutõkkeks kile), milles võivad tekkida praod ning rebendid aurutõkkekiles ja mille tagajärjeks on niiskuse tungimine konstruktsiooni ja sealt edasi hallituse tekkimise oht ning soojapidavuse vähenemine.

Puitu ei pea me peitma, katma küproki ega tapeediga. Me saame kasutada seda eksterjööris, konstruktsioonides ja interjööris. Maja skeletti ei ole enam häbi näidata. Arhitektuuriline lahendus ei lõpe maja seinaga, vaid on ühenduses ruumi sisemise disaini ja loogikaga.

Loe palun lisa. VAATA SIIA:

CLT  tuleb lähiaastatel paljudes ehitussektorites
asendama betooni.
CLT saab olema 21 sajandi betoon!

CLT ristkihtpuit

Suurepärane sisekliima

Aatomik moodulmaja kasutab soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi, kus lihtsalt seletatuna, majast väljuv CO2 rikas ärakasutatud “must” õhk soojendab üles majja sissetuleva puhta õhu. Ühesõnaga kasutame ära majast väljajuhitava õhu jääksoojuse, saavutades sellega maja küttekulude märgatava kokkuhoiu.
Kaasaegse ventilatsioonisüsteemi vajalikkusest loe palun lisa:  VAATA SIIA

Soojustagastava vent-süsteemiga tagatav energiatõhusus ja hea sisekliima ei ole saavutatav üldlevinud  värskeõhuklappidega.
Mis mõtet on kasutada kvaliteetseid aknaid, uksi ja õhutihedat konstruktsiooni, kui me laseme majja tehtud avade kaudu ikkagi külma välisõhu tuppa? Või hoiame oma Aatomik maja siseõhu umbsena keset tervistavat metsaõhku?

Kaasaegne ventilatsioonilahendus
on väikestes moodulmajades
üks tähtsamaid funktsioone!

Seda esiteks hea sisekliima ja teiseks küttekulude seisukohalt. Tavaolukorras läheb ventilatsiooni kaudu kaduma 35 % maja soojusest!
Seetõttu on tähtis valida selline ventilatsioonisüsteem, mis tagaks nii hea sisekliima kui ka vajaliku ökonoomsuse. Paljud  väikemajatootjad pakuvad oma väikemajadele vaid värskeõhuklappe…Väikemajade soojapidavust, küttekulusid ja tervikuna ökonoomsust tuleb vaadata kui ühte terviklikku organismi, kus osapooled peavad olema omavahel tasakaalus. Paljud kliendid küsivad maasoojuspumba ja vesipõrandakütte kohta. Selle kohta võiks vastata nii, et jah muidugi, maasoojuspump ja vesipõrandaküte on väga ökonoomsed, aga väikeste moodulmajade puhul tuleb nende maksumus suhtes väikemaja hinda liiga suur. Lisaks paigalduse keerukus jne. Aatomik moodulmaja on väga hästi soojustatud + maja kubatuur on piisavalt väike, seega ei ole mõtet kasutada kallist ja keerulist maasoojuspumpa.

Eraldi teema on päikespaneelide paigaldus väikemaja katusele. Kuna see on väga komplitseeritud teema, siis kirjutame sellest lähiajal eraldi artikli. Kuid lühidalt kokku võttes . Kui on olemas elektrivõrk ja tsentraliseeritud elektri kättesaadavuse ja stabiilsusega ei ole probleeme, ei tasu väikemajale päikesepaneele ja päikesepaneelidest katust praegusel ajahetkel paigutada. Toome siia lühidalt 3 märksõna: hind, paigalduse ja kasutamise keerukus.

Kui elektriliine pole läheduses, siis on päikesepaneele mõtet paigaldada majast eraldi ja süsteemis, kus paneelid liiguvad vastavalt päikese liikumisele. Staatiliselt maja katusel olevate paneelidega võrreldes kulub paneele poole vähem ja tootlus on vähemalt 5X suurem. Või siis on juba suurem päikesepaneelide park. Sellele lisaks veel väike akupank ja diiselgeneraator, mis kõik oleksid ühte süsteemi integreeritud ja majast natuke eemal kompaktses “energiamajas” ehk energia aatomikus… Aga nagu me juba mainisime on see pikem teema. Seetõttu keskendub Aatomik maja enda maja võimalikult soojapidavaks muutmisele ja nutikatele energiajuhtimise/kasutamise lahendustele.

Soojus

Aatomik moodulmajas kasutatav infrapuna põrandaküte tagab ühtlase soojusreziimi igal aastaajal ja on juhitav üle mobiilirakenduse. See võimaldab ka majast ära olles, hoida talvel optimaalset soojust ja vältida torude külmumist. Samuti ei muutu infrapuna põrandakütet kasutades põrand ebameeldivalt kuumaks nagu tavapärase põrandakütte puhul ja ta ei kuivata õhku!

Õhksoojuspumba kasutamisel talvel on suhteline niiskus (RH) toas alla 20% (iseenda kogemus, mõõdetud). See on ilmselgelt liiga madal ja toob inimese tervisele kaasa igasuguseid vaevusi. Olles testinud infrapunakütet Aatomik majas, on  talvisel kütteperioodil niiskusnäit RH 36-40% Normaalseks niiskuse näiduks siseruumides peetakse 40-60% RH (relative humidity)

Aatomik moodulmaja on tänu oma konstruktsioonile (CLT + PIR soojustusplaat) nii õhu- ja soojapidav, et sellest lähtuvalt on infrapuna küttearve võrreldav õhksoojuspumba omaga, plusspoolele jääb aga normaalne õhuniiskus toas.

Õhksoojuspumba miinusteks on müra (eriti öösel), kütteperioodil õhuniiskuse langemine alla mõõdetavuse piiri, tolmu ringikeerutamine toas ja vähene küttevõimsus välistemperatuuril alla – 15 C. Õhksoojuspumba pluss on see, et teda saab kasutada suvel konditsioneerina. Õhksoojuspump lisavarustusena on igati omal kohal. Seetõttu on Aatomik moodulmajal ette nähtud ka võimalus selle paigaldamiseks majja.

IoT(asjade internet)

Aatomik moodulmajas on kõigis vajalikes kohtades olemas CAT6 kaabeldus, mis võimaldab kasutada IoT (asjade interneti) lahendusi – valvekaamerad sees ja väljas, TV, internet, andurid, mobiililt juhitavad seadmed. Olulised seadmed on alati mõttekas ühendada netti läbi kaabli ja mitte üle wifi. Ise kasutame oma maakodus väliruuteriks võimsamat seadet “Termos” Julgeme soovitada! Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Vaikus

Kõik seadmed majas on valitud nii, et nad ei sahise, mürise, urise ega unda. Maja masiivpuidust konstruktsioon tagab hea helipidavuse. Aatomik moodulmaja on mõeldud elamiseks ja puhkamiseks ning seetõttu peab seal saama segamatult välja magada, mediteerida ja mõelda.

Kvaliteetsed, kohalikku kliimasse sobivad materjalid.

Suureks küsimärgiks meie ehituskultuuris on kipsplaat. Eriliseks probleemiks on see majatehastele, kes toodavad elementmaju valmiselementidest. Elemendid viiakse ehitusplatsile ja monteeritakse seal kokku. Kuid teades meie kliimat, kus on võimatu ennustada/arvesse võtta ilmaolusid, siis teekonnal tehas – ehitusobjekt,  saavad valmiselemendid tihti veest/niiskusest kannatada ja tulemuseks on hallitusprobleemid juba valminud elementmajas.

Aatomik moodulmaja ei kasuta
oma konstruktsioonides
ei kipsi ega kilet!

Kipsplaat ei ole pidevalt niiskemaks muutuvates kliimaoludes meie laiuskraadidel enam usaldusväärne materjal!
(allikas: Tampere Ülikooli uuring, prof. Juha Vinha). Kipsplaadi kohta tehtud uurimus, mis on avaldatud Postimehes:
Kipsplaat – ehitistes levivad niiskuse mõjul ohtlikud mürgihallitused”
Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Siseviimistlus.

Aatomik moodulmaja siseviimistlusmaterjalidena kasutatakse täispuitparketti, OSMO naturaalõlisid ja vannitoas klaasmosaiik plaate, mis on kerged ja õhukesed, lihtsasti hooldatavad ja vastupidavad.

Väikese ruumi
nutikas kasutamine.

Aatomik maja sisedisain on inspireeritud parimatest arhitektuursetest lahendustest ning teostunud läbi loojate isiklike katsetuste ja kogemuste. Tulemus on läbimõeldud ja funktsionaalne, mis kasutab nutikalt ära iga ruutsentimeetri,  loob lihtsa ja unikaalse ruumi, mida on mugav kasutada erinevateks tegevusteks. Oluline märksõna siin on, et väikemaja ei ole suure maja väike koopia vaid täiesti iseseisev, oma unikaalsete lahenduste, esteetika ja funktsionaalsusega hoone/elupaik.

Keskendumine.

Iga ehitatud maja muutub kordustes paremaks ja kvaliteetsemaks. See ongi põhjus, miks Aatomik ei armasta erilahendusi, mille puhul tuleb taas iga detailiga alustada nullist – iga uus sõlm, ümberpaigutatud sein või aken, loob uued võimalused eksimusteks või ebatäpsusteks. Teema laienduseks palun loe lisaks meie blogipostitusest
„Osta moodulmaja, nagu autot?“
Iga sõlm ja iga lahendus peab olema võimalikult “pommikindel”. Kui te kasutate Aatomikku rendimajana ja teil on kliendid, kes maksavad oma puhkuse eest olenevalt hooajast näiteks
130-150-200 € ööpäevas.
Loe palun lisa:
ja VAATA SIIA  

Ja kui siis peaks midagi juhtuma näiteks elektri, kütte või veesüsteemiga…Kallis ja keeruline on sel juhul  saada sinna kiiresti  meistrimeest, kes probleemi lahendaks…

Paberimajandus.

Aatomik majal on kõik joonised ja dokumendid hinnas. Mõõdistused tehtud. Ei lisandu projekti tasu!
Kui kliendil on maatükk olemas ja see ei asu detailplaneeringu alal või mõnel muul kitsendustega territooriumil,
siis pole vaja teha midagi muud, kui et:

 • esitada ehitisregistrile ehitisteatis
 • Aatomiku paigalduse järgselt tellida elektriaudit
 • esitada omavalitsusele kasutusteatis (mis asendab kasutusluba kuni 60 m2 ja 4,5 m kõrgete ehitiste korral)
 • kõikides nendes küsimustes oleme alati saadaval ja abiks Aatomik moodulmaja ostjatele!

Transport ja teisaldatavus.

Aatomik moodumaja ehitades oleme silmas pidanud maja võimalikult suurt  jäikust (mille tagab CLT konstruktsioon) ja samas üritame moodulmaja hoida nii kerge kui võimalik, et teha maja transport ja paigaldus võimalikult probleemivabaks.

Aatomik moodulmaja on standard lahenduses asetatav kruvi- või plokkvundamendile. Aatomik ei vaja kallist ja keerulist vundamenti. Seetõttu on Aatomik tehasemaja võimalik ka lihtsalt teise kohta teisaldada, kui selleks peaks tarvidust olema. Transpordi korralduse tehasest Aatomiku asupaika võtame enda kanda.

Hind.

Kui võrrelda väikeste, teisaldatavate, CLT või puitsõrestik (kipsi-kile) moodulmajade võtmed kätte hindu erinevate tootjate vahel, jääb hinnaklass kõigil vähegi omavahel võrreldavatel majadel,

seisuga veebruar 2023.a. 70-120 00 € juurde. Aatomik majade hinnad algavad 74 000€ . Soojustamata erimudel (CLT -st majakarp, toorik alates 40 000 €). 

(Tõsi, praegu on raske Aatomik maja millegagi võrrelda, kuna CLT-st seeriaviisiliselt toodeutd analoogi Aatomikule Eestis praegu polegi…)

Erinevused tulevad mängu materjalides, disainis, varustuses, vundamendi valikus jne. Samuti on väga oluline roll valmismaja transporditavusel.

Miks peaksid ostma just Aatomik väikemaja?:

 • CLT – uus innovatiivne materjal ehitusturul
 • Tellimise ja valikute lihtsus.
 • Seeriatootmine
 • Kindel fikseeritud hind
 • Ostujärgne garantii ja hooldus
 • Personaalne klienditeenindus

Väikemaja ei tohiks olla liiga kallis, aga mida väiksem maja, seda kallimaks kujuneb ruutmeetri hind. Kõik tehnosüsteemid, mis on suures majas, on vaja rajada ka väikses majas – need on suur osa hinnast. Eks tihti haigutab ootuste ja tegelikkuse vahel kuristik. Eeldatakse, et väike tähendab odavat, kuid mida väiksem, seda kallim. Seetõttu tulekski kasutada optimaalseid lahendusi, aga anda majale hea arhitektuuri ja disainiga lisaväärtus.(M.Hunt arhitekt)

Seetõttu on Aatomik disainitud nii, et ta oleks ühelt poolt nii suur kui võimalik (transporti ja tõsteid silmas pidades) ja teisalt nii kerge , et maja transport ja paigaldus oleksid veel mõistliku hinnaga. Ühesõnaga, maja hinnapakkumisele lisaks tuleks uurida ka maja transpordi ja paigalduse hinda! Väga raskeid maju ei ole võimalik teatud kohtadesse paigaldada.

Paljud on küsinud, miks me ei avalda oma hindu “esilehel”. Siin on mõned argumendid. Esiteks soovime me oma potensiaalsete klientide ja muidu huvilistega lähemalt tuttavaks saada, mõista paremini nende vajadusi ja ootusi ning saada tagasisidet.  Toota kvaliteetset lisamaterjali blogipostituste näol ja jagada seda olemasolevate ja tulevaste klientidega.

Ja seda kõike selleks, et pakkuda maksimaalselt kasulikku informatsiooni. Soovime, et potensiaalsed  Aatomiku kliendid saaksid teha enda jaoks võimalikult kasuliku ostuotsuse. Seetõttu palume kõigil, kes vähegi tunnevad huvi meie Aatomik väikemaja tegemiste suhtes  ja soovivad Aatomik moodulmaja hetkel kehtivat hinnakirja, täita kontaktivorm oma mailiaadressiga ja saata see meile. Ja kindlasti küsige kõikvõimalikku infot, mis puudutab tehasemajade tootmist ja transporti!

Palume mitte lasta ennast eksitada reklaamidel, kus esitletakse maju hinnaga alates 15900 €.  See ei ole maja hind, vaid heal juhul seina ja katusematerjali hind… Puitmajaliidu poolt kirjutatud ülevaatlik artikkel sellel teemal.
Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Ja lõpetuseks:

Me ei tee kompromisse materjalide valikus.
Me ehitame iga maja, nagu ehitaksime iseendale.
Kvaliteetne ja mõtestatud töö koos kaasaegsete ja kvaliteetsete materjaldega tagab hea tulemuse.

Kui tunned siiski, et seda kõike on liiga palju ja liiga keeruline… Ära muretse! Inimestele, kes tegelevad nende küsimustega igapäevaselt, pole see probleem.
Me ei jäta oma kliente üksi oma muredega. Aitame nõu ja jõuga kõiges, mis puudutab krundi ettevalmistust, väikemaja paigaldust, vett, elektrit, kanalisatsiooni.
Pakume ka projektijuhtimisteenust.

Kuidas valida tehases valmistatud moodulmaja?
Väikese moodulmaja hind.


Seekordses blogipostituses räägime sellest, kuidas teha valikuid tehases valmistatud väike- ja moodulmajade vahel. Mille poolest eristuvad Aatomiku väikesed moodulmajad teistest samalaadsetest väikemajadest Eesti turul.

Üritades asetada ennast tehases valmistatud väikese moodulmaja ostja rolli saame aru, et inimesel kelle jaoks ei ole maja või suvila ost igapäevane tegevus, on valiku tegemine raske.  

Toome välja olulisemad punktid mida jälgida,  kui on vaja teha valikuid erinevate tootjate ja erinevate maja mudelite vahel. Samuti räägime sellest, millest koosneb tehases valmistatud väikeste moodulmajade hind.

Konstruktsioon

Aatomik moodulmaja on eriline selle poolest, et see on ainuke (Eestis) seeriatootmises olev teisaldatav väikemaja, mille konstruktsiooonis kasutatakse Eesti turul uut ja innovatiivset materjali nimega CLT (ristkihtpuit).

ristkihtpuit
väikemajade-ehitus

Selle materjali  eripäraks on ideaalne õhutihedus, mis välistab igasuguse “läbipuhumise” ja soojalekked konstruktsioonis. Seda on keeruline saavutada enamuse Eestis toodetavate puitsõrestik majade puhul, kus kasutatakse vana klasssikalist puitkonstruktsiooni (puitsõrestik + soojustuseks vill + aurutõkkeks kile), milles võivad tekkida praod ning rebendid aurutõkkekiles ning mille tagajärjeks on niiskuse tungimine konstruktsiooni ja sealt edasi hallituse tekkimise oht ning soojapidavuse vähenemine.

CLT ristkihtpuit

CLT (Ristkihtpuit)
saab olema
21 sajandi betoon!

väikemajad

Suurepärane sisekliima

Aatomik moodulmaja kasutab soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi, kus lihtsalt seletatuna, majast väljuv CO2 rikas ärakasutatud “must” õhk soojendab üles majja sissetuleva puhta õhu. Ühesõnaga kasutame ära majast väljajuhitava õhu jääksoojuse, saavutades sellega maja küttekulude märgatava kokkuhoiu.
Kaasaegse ventilatsioonisüsteemi vajalikkusest loe palun lisa:  VAATA SIIA

Soojustagastava vent-süsteemiga tagatav energiatõhusus ja hea sisekliima ei ole saavutatav üldlevinud  värskeõhuklappidega.

Mis mõtet on kasutada kvaliteetseid aknaid, uksi ja õhutihedat konstruktsiooni, kui me laseme majja tehtud aukude kaudu ikkagi külma välisõhu tuppa? Või hoiame oma Aatomik maja siseõhu umbsena keset tervistavat metsaõhku?

väikesed moodulmajad

Kaasaegne ventilatsioonilahendus
on väikestes moodulmajades
üks tähtsamaid funktsioone!

Seda esiteks hea sisekliima ja teiseks küttekulude seisukohalt. Tavaolukorras läheb ventilatsiooni kaudu kaduma 35 % maja soojusest!

Seetõttu on tähtis valida selline ventilatsioonisüsteem, mis tagaks nii hea sisekliima kui ka vajaliku ökonoomsuse. Paljud  väikemajatootjad pakuvad oma väikemajadele vaid värskeõhuklappe…Väikemajade soojapidavust, küttekulusid ja tervikuna ökonoomsust tuleks vaadata kui ühte terviklikku organismi, kus osapooled peavad olema omavahel tasakaalus. Paljud kliendid küsivad maasoojuspumba ja vesipõrandakütte kohta. Selle kohta võiks vastata nii, et jah muidugi, maasoojuspump ja vesipõrandaküte on väga ökonoomsed, aga väikeste moodulmajade puhul tuleb nende maksumus suhtes väikemaja hinda liiga suur. Lisaks paigalduse keerukus jne.

Eraldi teema on päikespaneelide paigaldus väikemaja katusele. Kuna see on väga komplitseeritud teema, siis kirjutame sellest lähiajal eraldi artikli. Kuid lühidalt kokku võttes . Kui on olemas elektrivõrk ja tsentraliseeritud elektri kättesaadavuse ja stabiilsusega ei ole probleeme, ei tasu väikemajale päikesepaneele ja päikesepaneelidest katust praegusel ajahetkel paigutada. Toome siia lühidalt 3 märksõna: hind, paigalduse ja kasutamise keerukus.

Kui elektriliine pole läheduses, siis on päikesepaneele mõtet paigaldada majast eraldi ja süsteemis, kus paneelid liiguvad vastavalt päikese liikumisele. Staatiliselt maja katusel olevate paneelidega võrreldes kulub paneele vähem ja tootlus on vähemalt 5X suurem. Alternatiiviks võiks siis olla juba suurem päikesepaneelide park. Sellele lisaks veel väike akupank ja diiselgeneraator, mis kõik oleksid ühte süsteemi integreeritud ja majast natuke eemal kompaktses “energiamajas” ehk “energia aatomikus”… Aga nagu me juba mainisime on see pikem teema.

Soojus

Aatomik moodulmajas kasutatav infrapuna põrandaküte tagab ühtlase soojusreziimi igal aastaajal ja on juhitav üle mobiilirakenduse. See võimaldab ka majast ära olles, hoida talvel optimaalset soojust ja vältida torude külmumist. Samuti ei muutu infrapuna põrandakütet kasutades põrand ebameeldivalt kuumaks nagu tavapärase põrandakütte puhul ja ta ei kuivata õhku!

Õhksoojuspumba kasutamisel talvel on suhteline niiskus (RH) toas alla 20% (iseenda kogemus, mõõdetud). See on ilmselgelt liiga madal ja toob inimese tervisele kaasa igasuguseid vaevusi. Olles testinud infrapunakütet Aatomik majas, on  talvisel kütteperioodil niiskusnäit RH 36-40% Normaalseks niiskuse näiduks siseruumides peetakse 40-60% RH (relative humidity)

Aatomik moodulmaja on tänu oma konstruktsioonile (CLT + PIR soojustusplaat) nii õhu- ja soojapidav, et sellest lähtuvalt on infrapuna küttearve võrreldav õhksoojuspumba omaga, plusspoolele jääb aga normaalne õhuniiskus toas.

Õhksoojuspumba miinusteks on müra (eriti öösel), kütteperioodil õhuniiskuse langemine alla mõõdetavuse piiri, tolmu ringikeerutamine toas ja vähene küttevõimsus välistemperatuuril alla – 15 C.

Õhksoojuspumba pluss on see, et teda saab kasutada suvel konditsioneerina. Õhksoojuspump lisavarustusena on igati omal kohal. Seetõttu on Aatomik moodulmajal ette nähtud ka võimalus selle paigaldamiseks majja.

IoT(asjade internet)

Aatomik moodulmajas on kõigis vajalikes kohtades olemas CAT6 kaabeldus, mis võimaldab kasutada IoT (asjade interneti) lahendusi – valvekaamerad sees ja väljas, TV, internet, andurid, mobiililt juhitavad seadmed. Olulised seadmed on alati mõttekas ühendada netti läbi kaabli ja mitte üle wifi. Ise kasutame oma maakodus väliruuteriks võimsamat seadet “Termos” Julgeme soovitada! Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Vaikus

Kõik seadmed majas on valitud nii, et nad ei sahise, mürise, urise ega unda. Maja masiivpuidust konstruktsioon tagab hea helipidavuse. Aatomik moodulmaja on mõeldud elamiseks ja puhkamiseks ning seetõttu peab seal saama segamatult välja magada, mediteerida ja mõelda…

minimaja

Kvaliteetsed, kohalikku kliimasse sobivad materjalid.

Suureks küsimärgiks meie ehituskultuuris on kipsplaat. Eriliseks probleemiks on see majatehastele, kes toodavad elementmaju valmiselementidest. Elemendid viiakse ehitusplatsile ja monteeritakse seal kokku. Kuid teades meie kliimat, kus on võimatu ennustada/arvesse võtta ilmamaolusid, siis teekonnal tehas – ehitusobjekt,  saavad valmiselemendid tihti veest/niiskusest kannatada ja tulemuseks on hallitusprobleemid juba valminud elementmajas.

Aatomik moodulmaja ei kasuta
oma konstruktsioonides
ei kipsi ega kilet!

Kipsplaat ei ole pidevalt niiskemaks muutuvates kliimaoludes enam usaldusväärne (allikas: Tampere Ülikooli uuring, prof. Juha Vinha). Kipsplaadi kohta tehtud uurimus, mis on avaldatud Postimehes: “Kipsplaat – ehitistes levivad niiskuse mõjul ohtlikud mürgihallitused”
Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Siseviimistlus.

Aatomiku väikeste moodulmajade siseviimistlusmaterjalidena kasutatakse täispuitparketti, OSMO naturaalõlisid ja vannitoas klaasmosaiik plaate, mis on kerged ja õhukesed, lihtsasti hooldatavad ja vastupidavad.

Väikese ruumi
nutikas kasutamine.

Aatomik väikese moodulmaja sisedisain on inspireeritud parimatest arhitektuursetest lahendustest ning teostunud läbi loojate isiklike katsetuste ja kogemuste. Tulemus on läbimõeldud ja funktsionaalne, mis kasutab nutikalt ära iga ruutsentimeetri, loob lihtsa ja unikaalse ruumi, mida on mugav kasutada erinevateks tegevusteks.

Oluline märksõna siin on, et väikesed moodulmajad ei ole suurte majade väikesed koopiad vaid täiesti iseseisevad, väikemajadele omaste arhitektuursete lahenduste ja funktsionaalsustega hooned/elupaigad.

Keskendumine.

Iga ehitatud moodulmaja muutub kordustes paremaks ja kvaliteetsemaks. See ongi põhjus, miks Aatomik ei armasta erilahendusi, mille puhul tuleb taas iga detailiga alustada nullist – iga uus sõlm, ümberpaigutatud sein või aken, loob uued võimalused eksimusteks või ebatäpsusteks.

Teema laienduseks palun loe lisaks meie blogipostitusest
„Osta moodulmaja, nagu autot?“
Iga sõlm ja iga lahendus peab olema võimalikult “pommikindel”. Kui te kasutate Aatomikku rendimajana ja teil on kliendid, kes maksavad oma puhkuse eest olenevalt hooajast näiteks 150-300 € ööpäevas.
Loe palun lisa: VAATA  SIIA.
Ja kui siis peaks midagi juhtuma näiteks elektri, kütte või veesüsteemiga… Kallis ja keeruline on sel juhul  saada sinna kiiresti  meistrimeest, kes probleemi lahendaks…

Paberimajandus.

Aatomik majal on kõik joonised ja dokumendid hinnas. Mõõdistused tehtud. Ei lisandu projekti tasu!
Kui kliendil on maatükk olemas ja see ei asu detailplaneeringu alal või mõnel muul kitsendustega territooriumil, siis pole vaja teha midagi muud, kui et

 • esitada ehitisregistrile ehitisteatis
 • Aatomiku paigalduse järgselt tellida elektriaudit
 • esitada omavalitsusele kasutusteatis (mis asendab kasutusluba kuni 60 m2 ja 4,5 m kõrgete ehitiste korral)
 • kõikides nendes küsimustes oleme alati saadaval ja abiks Aatomik moodulmaja ostjatele!

Transport ja teisaldatavus.

Aatomik moodumaja ehitades oleme silmas pidanud maja võimalikult suurt  jäikust (mille tagab CLT konstruktsioon) ja samas üritame moodulmaja hoida nii kerge kui võimalik, et teha maja transport ja paigaldus võimalikult probleemivabaks.

Aatomik moodulmaja on standard lahenduses asetatav kruvi- või plokkvundamendile. Aatomik ei vaja kallist ja keerulist vundamenti. Seetõttu on Aatomik maja võimalik ka lihtsalt teise kohta teisaldada, kui selleks peaks tarvidust olema. Aitame Teid kõikides transporti ja paigaldust puudutavates küsimustes!

Hind.

Kui võrrelda väikeste, teisaldatavate, CLT või puitsõrestik (kipsi-kile) moodulmajade võtmed kätte hindu erinevate tootjate vahel, jääb hinnaklass kõigil vähegi omavahel võrreldavatel majadel,

seisuga veebruar 2023.a. 70-120 00 € juurde. Aatomik majade hinnad algavad 74 000€ (Kõik hinnas, mis maja kasutamiseks vaja!) 

(Tõsi, praegu on raske Aatomik maja millegagi võrrelda, kuna CLT-st seeriaviisiliselt toodeutd analoogi Aatomikule Eestis praegu polegi…)

Erinevused tulevad mängu materjalides, disainis, varustuses, vundamendi valikus jne. Samuti on väga oluline roll valmismaja transporditavusel.

Miks peaksid ostma just Aatomik väikemaja?:

 • CLT – uus innovatiivne materjal väikemajaehituses.
 • Tellimise ja valikute lihtsus.
 • Seeriatootmine.
 • Kindel fikseeritud hind.
 • Ostujärgne garantii ja hooldus.
 • Personaalne klienditeenindus.


Väikemaja ei tohiks olla liiga kallis, aga mida väiksem maja, seda kallimaks kujuneb ruutmeetri hind. Kõik tehnosüsteemid, mis on suures majas, on vaja rajada ka väikses majas – need on suur osa hinnast. Eks tihti haigutab ootuste ja tegelikkuse vahel kuristik. Eeldatakse, et väike tähendab odavat, kuid mida väiksem, seda kallim. Seetõttu tulekski kasutada optimaalseid lahendusi, aga anda majale hea arhitektuuri ja disainiga lisaväärtus.(M.Hunt arhitekt)

Seetõttu on Aatomik disainitud nii, et ta oleks ühelt poolt nii suur kui võimalik (transporti ja tõsteid silmas pidades) ja teisalt nii kerge , et maja transport ja paigaldus oleksid veel mõistliku hinnaga. Ühesõnaga, maja hinnapakkumisele lisaks tuleks uurida ka maja transpordi ja paigalduse hinda! Väga raskeid maju ei ole võimalik teatud kohtadesse paigaldada.

Paljud on küsinud, miks me ei avalda oma hindu “esilehel”. Siin on mõned argumendid. Esiteks soovime me oma potensiaalsete klientide ja muidu huvilistega lähemalt tuttavaks saada, mõista paremini nende vajadusi ja ootusi ning saada tagasisidet.  Toota kvaliteetset lisamaterjali blogipostituste näol ja jagada seda olemasolevate ja tulevaste klientidega. Teiseks eeldame, et inimesed, kes vähegi tunnevad huvi Aatomik maja tegemiste suhtes, leiavad aega väikemajade teemat ka lähemalt uurida.

Ja seda kõike selleks, et pakkuda maksimaalselt kasulikku informatsiooni. Soovime, et potensiaalsed  Aatomiku kliendid saaksid teha enda jaoks võimalikult kasuliku ostuotsuse. Seetõttu palume kõigil, kes vähegi tunnevad huvi meie Aatomik väikemaja tegemiste vastu ja soovivad Aatomik moodulmaja hetkel kehtivat hinnakirja, palume täita kontaktivorm oma mailiaadressiga ja saata see meile.

Palume mitte lasta ennast eksitada reklaamidel, kus esitletakse maju hinnaga alates 15900 €.  See ei ole maja hind, vaid heal juhul seina ja katusematerjali hind…Puitmajaliidu poolt kirjutatud ülevaatlik artikkel sellel teemal.
Loe palun lisa:  VAATA SIIA

Ja lõpetuseks:

Me ei tee kompromisse materjalide valikus. Me ehitame iga maja, nagu ehitaksime iseendale.
Kvaliteetne ja mõtestatud töö koos kaasaegsete ja kvaliteetsete materjaldega tagab hea tulemuse.

Kui tunned siiski, et seda kõike on liiga palju ja liiga keeruline… Ära muretse! Inimestele, kes tegelevad nende küsimustega igapäevaselt, pole see probleem.
Me ei jäta oma kliente üksi oma muredega. Aitame nõu ja jõuga kõiges, mis puudutab krundi ettevalmistust, väikemaja paigaldust, vett, elektrit, kanalisatsiooni.
Pakume ka projektijuhtimisteenust.

moodulmaja