Me tahtsime ära. Ära korterist, linnast, ühistranspordist. Me tahtsime kodukontorit, kust saaks kohvitass pihus terrassile astuda. Me tahtsime kohta, kus nädalavahetusel rihm lõdvaks lasta, grillida, sauna teha. Lennukamates unelmates tahtsime me pidada siidikanu ja panna kasvama tšillit ja lehtkapsast. Ühesõnaga – me vajasime maja ja privaatset maatükki. 

Sukeldumine kinnisvaraportaalidesse võttis eufooriat kõvasti vähemaks. Pakutavad amortiseerunud maamajad ei olnud meie teema – me ei ole ehitajad ja ei kavatse selleks ka hakata. Ja meil oli kiire – me ei tahtnud matta järgnevat kümmet (või enamat) aastat oma elust majaehitusse ja mässamisse veevärgi, kanalisatsiooni, kütte ja elektrisüsteemidega.

Ja siis ilmus meie otsinguradarile moodulmaja Aatomik. Tõsi, alguses tundus ta meile väike, kuid võlus meid siiski niivõrd, et me sõitsime teda vaatama. Oma üllatuseks mõistsime, et läbimõeldud ruumiplaneering ja kõrged laed loovad avaruse, mis on piltidel püüdmatu. Olime võlutud ja tahtsime teda endale. Jagades oma leidmisrõõmu sõpradega leidsime oma ideele nii toetajad kui vastaseid. Põhiline vastuargument kõlas – liiga kallis. Võtsime exceli ette ja hakkasime arvutama.

Panime kokku näidisprojekti, mille investeeringu suuruseks/suurusjärguks tuleks 135 000 eurot – 1,6 hektariline privaatne  metsakinnistu, uued kommunikatsioonid (elekter, puurkaev, septik) ja valmis Aatomik S20, koos köögi- ja vannitoamööbli ning tehnikaga.

Kinnisvaras end koduselt tundvad sõbrad soovitasid sama raha eest kesklinna korteri osta – seda saavat välja rentida. Meie Aatomiku projekti pooldajad aga palusid juba teha endale eelbroneeringuid mõneks suviseks nädalalõpuks meie uues metsamajas. Ja siis saabus taipamine – miks mitte tehagi Aatomikust endale püsiv rahavoog? 

Sukeldusime Airbnb maailma. Kiirelt sai selgeks, et sellise tasemega privaatseid puhkemaju on väga vähe ja nende rendihind sõltuvalt hooajast on 150-400 euri öö vs Tallinna ühetoaline korter hinnaga 130-150 000 €, mille väljaüüri hind on 450-500 € kuus!

Aatomik moodulmaja
rendile andmine  3 päevaks
=
Tallinna ühetoalise korteri
1 kuu üürituluga!

 VAATA SIIA!
Lihtne arvutus ( kalkulaator on SIIN ) näitas, et investeeringu tasuvus, võrreldes kesklinna korterit Aatomik majaga, on kordades Aatomiku kasuks. Ja seda ka siis, kui me annaksime Aatomiku puhkajate käsutusse aastas kokku vaid mõneks kuuks!

Kaalusime tõsiselt uue äriga alustamist – uue ettevõtte loomist ja selle kaudu Aatomik maja välja rentimist. Olime seni arvutanud käibemaksuga hindades ja leidsime nüüd, et sellise ärimudeli puhul saaksime tehtavad investeeringud ka 20 % odavamaks. Mõte läks lendama! Igatahes olime me saanud kindluse, et oleme õigel teel – tehtav investeering võimaldaks meil soovi korral katta kõik püsikulud ja laenumaksed rendituludest ja jääks ülegi. Lisaks kaitse inflatsioonile ja kapitali kasv ajas.

Oponentide teine vastuväide osutas maja suurusele – see olevat liiga väike, juhuks kui meie perre peaksid lisanduma lapsed. Me küll ei plaani lähema viie aasta jooksul oma peret suurendada, aga kui ühel päeval peaks see päevakorda tulema, siis me müüme oma Aatomiku lihtsalt maha ja paneme asemele suurema maja. See on lihtne – moodulmaja teisaldamine on päeva küsimus. Või siis ostame teise maja juurde!

Kui soovid lisainformatsiooni antud teemal, ole hea ja võta ühendust kontakt vormi kaudu.